Екскурсії, тури в Хмільник. Костел Іоанна Предтечі. Палац графа Ксидо.

Хмільницьке бюро подорожей та екскурсій

Перлина Поділля - місто-курорт Хмільник відомий далеко за межами України. Популярність йому принесли лікувальна радонова вода і відкриті на її базі оздоровниці. 40 цілющих радонових джерел Хмільника успішно лікують гіпертонію, ревматизм, захворювання опорно-рухового апарату, захворювання серцево-судинної і периферичної нервової системи, порушення обміну речовин. Радонові ванни використовуються при лікуванні опіків шкіри, цукровому діабеті і т.ін. Великий листяно-хвойний ліс насичує повітря ефірними оліями і смолами, що благотворно впливає на організм людини. Помірний клімат і вологість повітря Хмільника підвищують ефективність курортного лікування.

Екскурсії, тури в Хмільник. Костел Іоанна Предтечі. Палац графа Ксидо.

місто-курорт Хмільник

Пишається Хмільник і своєю багатою на історичні події спадщиною. Перша письмова згадка міста датується 1362р., коли литовський князь Ольгерд відвоював цю територію у татар. Сусідство з Чорним шляхом, по якому проходили орди татар, здійснюючи грабіжницькі набіги на Україну, створювало необхідність зведення оборонної фортеці. У другій половині XV століття хмільницька фортеця стала північно-східними воротами Поділля. Місто інтенсивно розвивалося. Тут була вища школа, друкарня, ремісницькі майстерні, процвітала торгівля.

Костел Іоанна Предтечі

Костел Іоанна Предтечі

Ще однією визначною пам'яткою Хмільника став Римо-католицький костел Усікновіння Глави Іоанна Предтечі, побудований у 1603р. в стилі барокко. У 1672р. у Хмільнику почали господарювати турки. За 27 років правління армія султана Магомета ІV зміцнила замок і побудувала мечеть - восьмигранну споруду з 1,5м стінами і бійницями. Замок і мечеть з'єднали підземними ходами.

До наших днів частково зберігся хмільницький замок і кутова вежа фортеці, турецька мечеть, де сьогодні розташувався краєзнавчий музей.

Неподалік від замка в 1915р. за проектом відомого архітектора І.О. Фоміна був побудований розкішний палац місцевого поміщика графа К. Ксідо - ад'ютанта генерала Стесселя. Розташування палацу на правобережному пагорбі Південного Бугу додавало йому величі. Ренесансна споруда з вежами має два фасади. Колонада парадного фасаду вигідно доповнює архітектурний ансамбль палацу. Палац графа Ксідо добре зберігся, тепер тут знаходиться міський готель.

Одночасно з палацом був зведений кам'яний міст через річку Південний Буг. Арковий міст у венеціанському стилі експлуатується і сьогодні.

У Хмільнику збереглися 4 православні церкви, побудовані у 1801-1910 роках. У селі Уланів - Вознесенська церква, кам'яна однокупольна споруда в стилі барокко, побудована в 1777р.

З Хмільником пов'язані життя і діяльність відомого вченого Д.І. Капиці, українського письменника М. Стельмаха, поета Я. Шпорти, народних артистів І. Козловського і Н. Ужвій та ін. У селі Порик Хмільницького району відкрито музей національного героя Франції і Героя Радянського Союзу часів Великої Вітчизняної війни В. Порика.

Хмільницьке бюро подорожей та екскурсій запрошує вас на екскурсії містом і по району. Для бажаючих організовуються туристичні поїздки містами України.

Google+